صفحه ها
دسته
سايت گوگل
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 53136
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 20
Rss
طراح قالب
GraphistThem273
تست خودشناسي منطقي يا احساسي
 
با يك آزمايش ساده مي توانيد تشخيص دهيد كه احساسي هستيد يا منطقي؟اين آزمايش ساده به اينگونه است كه مطابق تصوير (1) دستانتان را در حاليكه انگشتان از هم فاصله دارند بلافاصله و بدون هيچ فكري مانند تصاوير (2) و (3) در هم گره كنيد.
 


اگر انگشت شست چپ مانند تصوير (2) روي انگشت شست راست قرار گرفت شما فرد احساسي هستيد و اگر بر عكس انگشت شست راست شما مانند تصوير (3)روي انگشت شست دست چپ قرار گرفت شما فردي منطقي هستيد. اگر كمي دقت كنيد در خواهيد يافت كه شما تنها يك حالت انگشتان را مي توانيد براحتي داشته باشيد و اگر بخواهيد حالت عكس آنرا با انگشتان اجرا كنيد قدري مشكل خواهد بود و حالتي كه براحتي بر شما مقدور مي باشد گويا نوع شخصيت شماست.....
 


خب... حالا كه فهميدي جزو كدوم دسته اي ميتوني در ادامه خصوصيات هر دسته رو بخوني.
 


انسان ها به دو  دسته تقسيم مي شوند.
 


الف) افراد احساسي       ب) افراد منطقي
 


افراد احساسي افرادي هستند كه بر پايه احساسات و عواطف خود ، تصميمات مختلف زندگي شان را مي گيرند.اما افراد منطقي افرادي هستند كه براساس عقل و منطق و استدلال خود تصميم گيري مي كنند. افراد احساسي نيمكره راست مغزشان فعال تر است در صورتي كه افراد منطقي نيم كره چپ مغزشان فعال تر است.
 
 
افراد احساسي داراي خصوصياتي همچون خلاقيت، احساسي بودن، كلي نگر بودن، بلند پروازي و رؤيايي بودن و دل رحم بودن و ... مي باشند و نيز افراد منطقي خصوصياتي همچون: نظم، منطقي بودن، پرداختن به جزئيات، واقع گرا بودن، تحليل و استنتاج را دارا مي باشند. افراد منطقي يا احساسي هر كدام به نوبه خود عالي هستند و هيچ كدام بر ديگري برتري ندارد در واقع اين دو گروه مكمل يكديگر در روابط اجتماعي سالم هست
دسته ها : تست روانشناسي
دوشنبه جهاردهم 1 1391 19:19
چاي سبز,انرژي بدن, افزايش انرژي بدن,مواد انرژي زا
 
 
عوامل بسياري مي تواند موجب از دست رفتن انرژي بدن شما شود اما روش هاي متعددي نيز براي افزايش سطح انرژي بدن شما در زماني كه انرژي تان به اتمام رسيده و تمركز كردن برايتان دشوار شده است، وجود دارد.يك راه افزايش دهنده انرژي، حفظ آب بدن است اما نيازي نيست كه شما به سراغ كافئين برويد. در ادامه چند روش انرژي زاي طبيعي و ساده به شما ارائه مي شود. اين چند روش انرژي افزاي طبيعي، موتور بدن شما را در كل روز روشن نگاه مي دارند:
 
۱) يك سيب ميل كنيد.
سيب داراي قند طبيعي است كه مي تواند به بدن انرژي بدهد. يك سيب همان اثر يك فنجان قهوه را دارد اما فاقد اثرات جانبي افت انرژي است. هر نوع سيبي (در انواع و اقسامي كه در طبيعت وجود دارد)، انرژي زاست. بنابراين شما مي توانيد سيبي را كه بيشتر از همه دوست داريد انتخاب كنيد.
 
۲) ۵ يا ۶ بار شناي روي زمين انجام دهيد.
ممكن است مصرف انرژي در هنگام خستگي غيرمنطقي به نظر برسد، اما در كمال تعجب انجام چند شناي روي زمين در زمان احساس خستگي برايتان مفيد است و انرژي تان را افزايش مي دهد. شناي روي زمين، خون را در سراسر بدنتان به جريان مي اندازد.با اين كار بدن شما اكسيژن را به مغز و بافت ها مي رساند و باعث مي شود با نشاط و پرانرژي شويد.
 
۳) يك خواب كوتاه ۱۵ تا ۳۰ دقيقه اي براي تجديد قواي سيستم هاي بدن كافي است و به شما در رفع خستگي تان كمك مي كند.
 
۴) يك فنجان چاي سبز بنوشيد.
يكي از دلايلي كه مردم احساس مي كنند كم انرژي شده اند، اين است كه بدن آنها واقعا بي آب شده است. آبرساني به بدن يك روش انرژي زاي طبيعي است. بهتر است براي تأمين مجدد مايعات بدنتان يك فنجان چاي سبز يا چاي سفيد كه از جوانه هاي چاي تهيه مي شود، ميل كنيد. چاي سبز حاوي مقدار اندكي كافئين است و كافئين چاي سفيد حتي از مقدار كافئين چاي سبز نيز كمتر است، اما مايعي است كه مي تواند باعث تجديد قوايتان شود. حتي نوشيدن آب ساده نيز مي تواند در تأمين انرژي شما مفيد باشد.
 
۵) بيرون از منزل قدم بزنيد.
نور خورشيد به شما انرژي مي بخشد زيرا شما زير نور خورشيد ويتامينD كسب مي كنيد و ويتامين D مي تواند روحيه و عملكرد ذهني تان را افزايش دهد. با اين حال صورتتان را در معرض نور خورشيد قرار ندهيد و خود را برنزه نكنيد و هميشه خود را از تماس با اشعه مضر UV خورشيد دور نگاه داريد. تنها ۱۰ تا ۱۵ دقيقه هوا خوري و استفاده از نور خورشيد در بيرون از منزل باعث مي شود كه شما شاداب و پرانرژي به سر كار خود بازگرديد.
 
۶) به يكي از دوستانتان زنگ بزنيد.
روابط اجتماعي يكي ديگر از عوامل انرژي زاي طبيعي است. مطالعات نشان داده است مردم مي توانند ضمن معاشرت با دوستان خود، با كمك به ديگران و خود را صرف ديگران كردن، سرشار از انرژي شوند. اگر شما احساس بي حوصلگي مي كنيد يا كم انرژي شده ايد، چند دقيقه با فردي كه صدايش به شما انرژي مي بخشد، تلفني صحبت كنيد. يا يك راه بهتر اينكه برنامه هايي را براي انجام يك كار مثبت براي افراد ديگر ترتيب دهيد؛ مثلا كمك داوطلبانه به مراكز عام المنفعه يا كمك به يكي از همسايگان سالخورده.
 
۷) مواد غذايي پرانرژي ميل كنيد.
منظور نوشيدني هاي انرژي زا نيست زيرا نوشابه هاي انرژي زا در عين تامين انرژي سريع مي توانند به محض به اتمام رسيدن اثرشان شما را از پا بيندازند. به جاي نوشابه هاي انرژي زا از مواد غذايي پرانرژي حاوي ويتامين و مواد معدني ضروري بدن استفاده كنيد. ويتامين B۱،B۲ و B۶ مي توانند به بدن شما در تبديل كربوهيدرات ها به انرژي كمك كنند.
مواد غذايي غني از ويتامين هاي گروه B كه مانند يك نوشابه انرژي زا عمل خواهند كرد شامل ماست، غلات كامل و تخمه آفتاب گردان است. مواد معدني موجود در آجيل، غلات كامل و فراورده هاي لبني با كمك به سوخت و ساز بدن نيز انرژي را افزايش مي دهند.
 
۸) از پله بالا برويد.
مانند شناي روي زمين، بالا رفتن سريع از پله هاي ساختمان دفتركارتان يك ورزش هوازي به شمار رفته و شما را پرانرژي خواهد كرد. ورزش نه تنها عملكرد بدنتان را بهتر مي كند بلكه ميزان اكسيژن خونتان را نيز افزايش مي دهد و موجب مي شود قلبتان تندتر بزند و در نتيجه جريان خون به ماهيچه و بازگشت به ريه ها تقويت شود. ورزش همچنين موجب ترشح آندرفين ( يك ماده شبه هورموني) مي شود و يك احساس خوب جسمي را در شما ايجاد مي كند.
 
۹) چند مسئوليتي (چند شغله بودن) را كنار بگذاريد.
مردم با قبول چند مسئوليت همزمان، واقعا به خود صدمه مي زنند. شما با برعهده گرفتن چند مسئوليت فشار بسياري را بر خود وارد مي كنيد و نمي توانيد به خوبي زماني كه تنها يك وظيفه برعهده داشتيد و توجه كامل تان را بر هر مسئوليت معطوف مي كرديد، متمركز شويد. اگر شما فعاليت هاي روزانه خود را يك به يك انجام دهيد، مي توانيد انرژي بيشتري را صرف هر كدام كنيد. اين كار مي تواند احساس پرانرژي بودن را به شما القا كند.
اكثر روش هاي انرژي افزاي طبيعي ساده هستند و حداكثر ۱۰ تا ۱۵ دقيقه وقت مي گيرند، اما فوايد آنها مي تواند ساعت ها به طول بينجامد.
دوشنبه جهاردهم 1 1391 16:44

 


 
تفكرات منفي افكار منفي خصلتهاي مثبتمنفي
 
اگر عادت داريد دائم بر روي كمبودها و نقاط ضعف خود تاكيد كنيد، اين عادت را كنار بگذاريد و به جنبه هاي مثبت خود (كه بسيار زياد هم هست) فكر كنيد.
هنگامي كه بيش از حد از خود انتقاد مي كنيد، درباره يك نكته يا حركت يا رفتار مثبتي هم كه داشته ايد فكر و براي خود بازگو كنيد. هر روز چند كار يا رفتاري كه انجام داده ايد و موجب رضايت و شادي تان شده است را بر روي كاغذ بنويسيد.
هدف تان انجام كار باشد نه انجام كامل و بي نقص آن؛ همچنين گاهي بعضي از افراد به حد كمال رسيدن را مانعي براي زندگي خود مي كنند و در نتيجه تا به آن حد مطلوب نرسند كاري انجام نمي دهند و در واقع زندگي خود را متوقف مي كنند در صورتي كه بايد نقاط مثبت را ديد و كار را انجام داد و از آن لذت برد.
اشتباهات را فرصتي براي يادگيري در نظر بگيريد؛ هميشه به خود بگوييد كه هركسي ممكن است اشتباه كند و از اشتباه كردن نهراسيد، اشتباه بخشي از يادگيري است.
كارها و تجربيات جديد را امتحان كنيد؛ انجام كارها و فعاليتهاي متفاوت در شناخت استعدادها و توانايي هاي تان كمك بزرگي به شما مي كند همچنين در نتيجه كسب مهارت هاي جديد احساس غرور و رضايت به شما دست مي دهد.
آنچه را كه مي توانيد، تغيير دهيد و آنچه را كه نمي توانيد، مشخص كنيد؛ درباره عادات و خصلت هاي خود فكر كنيد. اگر دريافتيد كه برخي از آنها شما را ناراحت مي كند، براي تغيير آن اقدام كنيد، اما اگر چيزي است كه نمي توان آن را تغيير داد (مانند قد) سعي كنيد از آنچه كه هستيد لذت ببريد و سازگاري كنيد.
اهدافتان را مشخص كنيد؛ فكر كنيد چه كاري دوست داريد انجام دهيد و سپس براي انجام آن برنامه ريزي كنيد و طبق برنامه جلو برويد.
از نظرات و عقايد خود احساس رضايت كنيد؛ از بيان افكار خود ابايي نداشته باشيد.
به ديگران كمك كنيد؛ با اين كار احساس مي كنيد مفيد هستيد كه خود در اعتماد به نفس نقش مهمي دارد.
ورزش كنيد؛ با ورزش از استرس رهايي مي يابيد و سالم تر و شادتر خواهيد بود.
تفريح كنيد؛ از وقت خود لذت ببريد، با دوستانتان معاشرت كنيد و زندگي خود را با افكار منفي متوقف نكنيد.
 
افرادي كه اعتماد به نفس بالايي دارند به راحتي با ديگران دوست مي شوند، شادترند و روابط بهتري با همكاران، همسالان و ... دارند و با آرامش و راحتي با اشتباهاتشان كنار مي آيند. هيچ وقت براي به دست آوردن اعتماد به نفس سالم و مثبت دير نيست. اعتماد به نفس از جمله مهارت هاي زندگي است.
دوشنبه جهاردهم 1 1391 16:14
X