صفحه ها
دسته
سايت گوگل
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 53113
تعداد نوشته ها : 53
تعداد نظرات : 20
Rss
طراح قالب
GraphistThem273

يك تسـت روانشناســي جالـب
Free Counters

 

به 6 سوال زير به دقت فكر كنيد و جوابهاي خود را روي يك صفحه كاغذ بنويسيد. آنچه را كه به طور طبيعي به ذهنتان مي رسد يادداشت كنيد. زمان لازم براي آن كه خودتان را واقعاً در موقعيتهاي گفته شده احساس كنيد، در نظر بگيريد. 

1- خود را در يك كشتي تصوّر كنيد كه در حال غرق شدن است. شما خود را به آب مي‌اندازيد و با شناكردن خود را به يك قايق نجات مي‌رسانيد و از آن بالا مي‌رويد. چند نفر ديگر را در آن قايق نجات همراه خود مي‌بينيد؟ 

2- خود را به ساحل مي‌رسانيد و بيابان وسيعي را در مقابل خود مي‌بينيد. چند وسيله شخصي و مقداري خوراكي بر مي‌داريد و در جستجوي نجات، راه بيابان را در پيش مي‌گيريد. چند جفت كفش برمي‌داريد؟ 

3- پس از يك راه‌پيمايي طولاني و سخت، از يك تپه شني بالا مي‌رويد و با خوشحالي شهري را در دوردست مي‌بينيد. همچنين متوجه مي‌شويد كه در فاصله‌اي نه چندان دور در سمت راست شما واحه‌اي وجود دارد. آيا ابتدا به آنجا مي‌رويد و براي مدتي كوتاه، يا هر چقدر كه مي‌خواهيد استراحت مي‌كنيد و يا آن كه آن را ناديده گرفته به راهتان به سوي شهر ادامه مي‌دهيد؟ 

4- پس از ورود به شهر، قصري توجه شما را به خود جلب مي‌كند و تصميم مي‌گيريد كه وارد آن شويد. پس از عبور از دروازه‌ها، خود را در يك راهروي طولاني مي‌يابيد كه به اتاق پادشاه منتهي مي‌شود. وارد اتاق مي‌شويد و شاه و ملكه را مي‌بينيد كه در كنار هم به تخت نشسته‌اند. شاه و ملكه چه شكلي هستند؟ و چه ويژگيها و خصوصياتي را برايتان مجسم مي‌كنند؟ 

5- از آن اتاق خارج مي‌شويد و از يك پلكان مارپيچي پايين مي‌رويد. تاريك و سايه‌دار است، با مشعل‌هايي بر روي ديوار كه به طور نوبتي روشن و خاموش مي‌شوند. همين طور كه پائين مي‌رويد، ناگهان يك زن (اگر شما مرد هستيد) و يا يك شواليه (اگر شما زن هستيد) از كنارتان عبور مي‌كند. شما فقط براي يك لحظه صورتش را مي‌بينيد و اين تصوير، يك نفر كه مي‌شناسيد را به يادتان مي‌آورد. او چه كسي است؟ 

6- پلّه‌ها شما را به اتاق پذيرايي مي‌رساند و شما ميز بسيار بزرگي با يك گيلاس پايه‌دار در وسط آن مي‌بينيد. به گيلاس نگاه كنيد. چقدر آن پر از مايعات است؟ 


::  جواب هاي خود را مرور كنيد و براي ديدن نتيجه آزمايش ادامه را بخوانيد ...

.

.

.

.

.

.


1- تعداد دوستان واقعي كه داريد.

2- تعداد عشقهاي واقعي كه قبل از ازدواج خواهيد داشت .

3- اصول اخلاقي شما در كار.

4- آنچه تصوّر كرده‌ايد آن چيزي است كه به نظر شما يك زوج ايده‌آل بايد آن گونه باشند. 

5- اين همان شخصي است كه تا پايان عمر، ذهنتان درگير اوست .

6- ميزان پر بودن گيلاس، نشانگر اين است كه شما در يك رابطه دوستي چقدر از خودتان مايه مي‌گذاريد.


 

دسته ها : تست روانشناسي
جمعه نهم 4 1391 14:41

 

 
گروه اينترنتي شميم وصل

به نظر شما اسم اين دستگاه را چه مي توان گذاشت؟ كاملا شبيه يك پرينتر است. اما تفاوت اش در اينجا است كه كاغذ هاي پرينت شده را در آن قرار مي دهيد و از طرف ديگر كاغذ سفيد تحويل مي گيريد! مهندس هاي سازنده اين دستگاه، راهي پيدا كرده اند كه با استفاده از ليزر، جوهر را از روي كاغذها پاك كنند تا بتوان دوباره از آنها استفاده كرد. آنها از ليزر سبز براي اين كار استفاده مي كنند چرا كه بيشترين توانايي را براي اين كار دارد. محقق هاي دانشگاه كمبريج از پالس هاي كوتاه ليزر براي پاك كردن كلمات و تصاوير از روي كاغذ استفاده كرده اند. ليزر در واقع جوهر روي كاغذ را بخار مي كند. اما به گونه اي كه آسيبي به خود كاغذ زده نمي شود. آنها مي گويد اين امكان را مي توان در آينده به پرينتر ها و دستگاه هاي فتوكپي اضافه كرد تا يك دكمه Unprint هم داشته باشند. اين روش روي جوهر مدل هاي بسيار متنوعي از پرينترها و دستگاه هاي فتوكپي كار مي كند و به راحتي قابل استفاده است. تيم سازنده مي گويد شركت هاي مختلفي براي داشتن اين فناوري به آنها مراجعه كرده اند تا اولين دستگاه Unprint دنيا را به بازار بفرستند. اگر استفاده از اين فناوري فراگير بشود ممكن است صرفه جويي زيادي در مصرف كاغذ به وجود بيايد و جان هزاران درخت نجات پيدا كند. كافي است تصور كنيد تمام جزوه هايي كه بعد از امتحانات بلامصرف مي مانند، تبديل به كاغذ هاي سفيد بشوند.

دسته ها : مطالب جالب
جمعه نهم 4 1391 14:25
X